دانشنامه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

نرده استیل ، شرایط نگهداری نرده استیل

جهت مراقبت از سازه استیل خود که در اینجا منظور ما نرده استیل و حفاظ استیل میباشد باید به نکات زیر توجه نمایید.

نرده استیل به مواد اسیدی همچون بعضی از شوینده ها حساس بوده و سریعا واکنش شیمیایی انجام میدهد که باعث از بین رفتن درخشندگی و تغییر رنگ نرده استیل میگردد ، لذا به هیچ وجه جهت تمیز نمودن از مواد اسیدی استفاده ننمایید و برای تمیز کردن نرده استیل بهترین چیز دستمالی نم دار میباشد.

از نرده استیل آلیاژ 201 در فضای باز بهتر است استفاده ننمایید زیر بعد از مدتی جلای اولیه خود را از دست داده و تیره میگردد.بعضی از کار فرمایان برای ارزان تر بودن قیمت نرده استیل 201 در فضای باز به جای نرده استیل 304 از نرده استیل 201 استفاده میکنند که ما اصلا پیشنهاد چنین کاری را نمیدهیم .

در قسمتهایی که دارای پرتگاه میباشند مانند قسمت انتهایی راه پله ( خرپشته ) به هیچ وجه از نرده استیل هاییکه امکان پله شدن دارند استفاده نکنید ( مانند نرده استیل 3 خط ) و ارتفاع را حداقل 110 سانتیمتر در نظر بگیرید . زیرا برای افراد خردسال فوق العاده خطرناک میباشد.

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

انواع نرده استیل ( مدل های نرده استیل )

مدل های نرده استیل : نرده استیل 3 خط ، نرده استیل 4 خط ، نرده استیل 6 خط ، نرده استیل حصاری ( نرده استیل حصاری 16 ، نرده استیل حصاری 25 ، نرده استیل حصاری 38 ، نرده استیل حصاری با پروفیل ) نرده استیل فانتزی ، نرده استیل پروفیل ، نرد استیل شیشه ای ، نرده استیل سفارشی ، هندریل استیل

1- نرده استیل 3 خط : نرده استیلی است که از سه لوله به قطر 16 میلی متر و یک لوله به قطر 51 میلی متر در بالای آن استفاده گردیده باشد که به آن نرده استیل 3 ترانزیت و یا سه لاین هم میگویند .

2- نرده استیل 4 خط : نرده استیلی است که از چهار لوله به قطر 16 میلی متر و یک لوله به قطر 51 میلی متر در بالای آن استفاده گردیده باشد که به آن نرده استیل 4 ترانزیت و یا چهار لاین هم میگویند .

3- نرده استیل 6 خط : نرده استیلی است که از شش لوله به قطر 16 میلی متر و یک لوله به قطر 51 میلی متر در بالای آن استفاده گردیده باشد که به آن نرده استیل 6 ترانزیت و یا شش لاین هم میگویند .

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

نحوه قیمت گذاری نرده استیل و حفاظ استیل بالکن و پنجره چگونه صورت میپذیرد ؟

قیمت نرده استیل معمولا بر حسب متر طول سازه ( اندازه دستک یا رویه نرده استیل ) اندازه گیری میشود و معمولا پایه های استارت ( شاه پایه ) یک متر کامل حساب میگردند که در تمامی ایران به همین منوال میباشد .

دیگر معیار محاسبه قیمت نرده استیل شهر یا محدوده شهری پروژه نصب نرده استیل میباشد به عنوان مثال قیمت نصب نرده استیل در کرج و قیمت نرده استیل در تهران مقداری تفاوت دارد به علت بعد مسافتی که بین این دو شهر و انبار وجود دارد ، به غیر از این مورد هزینه ارسال لوله و اتصالات نرده استیل به کرج و تهران و هزینه ایاب و ذهاب نصاب نرده استیل نیز در قیمت نرده استیل دخیل میباشد .

دیگر معیار قیمت گذاری نرده استیل متراژ نرده استیل میباشد که اگر بخواهیم به آن توجه کنیم مسلمأ متراژ زیر 10 متر اگر هزینه نصاب و ایاب و ذهاب نصاب نرده استیل لحاظ نگردد بدلیل سود پایین ما نمیتوانیم نصاب را به پروژه بفرستیم و هزینه های مذکور برعهده کارفرما میباشد ( ایاب و ذهاب نصاب ، هزینه باربری ، دستمزد نصاب نرده استیل و شاگرد نصاب ) که معمولا دیگر شرکت ها مبلغ بالایی به پروژه اضافه میکنند که سودجویی برای شرکت هم داشته باشد ولی ما در خورده کاری سود نمیگیریم در ازای رضایت نصاب . اما در متراژها بالای 20 متر دیگر هیچ هزینه مازادی مانند نصاب نرده استیل و ... بر عهده کارفرما نمیباشد .

 تمامی مدل های نرده استیل و تجهیزات استخر ما از لحاظ کیفیت تضمینی و از لحاظ قیمت رقابتی میباشد.

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

نرده استیل چیست ؟ ، انواع نرده استیل ، آلیاژ نرده استیل

نرده استیل پرفروش ترین نوع از انواع نرده میباشد که در مقاله نرده چیست در مورد انواع نرده صحبت کرده ایم . نرده استیل جدید ترین نوع نرده میباشد که تبدیل به یکی از اجزای ثابت صنعت دکوراتیو گردیده که نسبت به زیبایی نرده استیل قیمت مناسبی متوجه کارفرمایان میشود ، به همین دلیل در چند سال گذشته سیر صعودی مناسبی از لحاظ استقبال عمومی نسبت به سایر نرده ها مانند نرده آهنی و آلومینیومی پیدا کرده که در بیش از 90 درصد از ساختمان های تازه احداث گردیده از نرده استیل استفاده میشود .

انواع نرده استیل :

نرده استیل بنا به مکان استفاده و آلیاژ و همچنین مدل و اتصالات انواع مختلفی دارند که بصورت جزئی در ادامه همین مطلب و بصورت کلی تر در هر کدام از انواع نرده استیل توضیح داده خواهد شد.

انواع نرده استیل ( مکان استفاده نرده استیل و حفاظ استیل ):

1- نرده استیل بالکن

2- نرده استیل راه پله

3- نرده استیل فضای باز ( سطوح شیب دار و غیر شیب دار )

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

آلیاژ های نرده استیل : نرده استیل 201 ، نرده استیل 304

 نرده استیل های پر مصرف کنونی در بازار ایران به صورت زیر میباشد :

نرده استیل 201 : نرده استیل آلیاژ 201 پر مصرف ترین نرده استیل بین تمام آلیاژهای نرده استیل میباشد که عمده دلیل آن ارزان قیمت بودن آن میباشد ، اما نرده استیل آلیاژ 201 مقاومت بالایی در برابر رطوبت نداشته و ما پیشنهاد نمیکنیم در فضاهای باز یا مکان هایی با درصد رطوبت بالا از این نوع نرده استیل استفاده گردد.

نرده استیل 304 : نرده استیل آلیاژ 304 از لحاظ مصرف در رده دوم از جدول پر فروش های نرده استیل قرار میگیرد و شاید بتوان گفت استاندارد ترین آلیاژ نرده استیل در بازار ساختمانی در ایران میباشد ، نرده استیل آلیاژ 304 را میتوان در تمامی فضا ها اعم از داخلی یا فضای باز و همچنین در استخر استفاده نمود و بالطبع مقامت بسیار بالایی در برابر عوامل تخریبی محیطی همانند آب دارد و پیشنهاد اول ما استفاده از نرده استیل آلیاژ 304 میباشد.

نرده استیل 202 : نرده استیل آلیاژ 202 هم اکنون در بازار موجود نمیباشد اما بطور کلی مقداری از نرده استیل آلیاژ 201 بهتر میباشد و به هیچ وجه از خصوصیات نرده استیل 304 بهره ای نبرده و همانند نرده استیل 201 در برابر عوامل محیطی ضعیف عمل مینماید .

نرده استیل 316 : نرده استیل آلیاژ 316 مرغوب ترین نوع از میان انواع نرده استیل میباشد به طوری که به هیچ وجه قابل مقایسه با نرده استیل هایی با آلیاژ 201 و 304 نمیباشد ، ولی یک نقطه ضعف بزرگ دارا میباشد و آن هم قیمت بسیار بالای نرده استیل 316 میباشد که معمولا در صنعت ساختمان استفاده نمیگردد اما در سطح شهر میتوان این نوع نرده را مشاهده نمود مانند نرده استیل BRT

 

تمامی مدل های نرده استیل و تجهیزات استخر ما از لحاظ کیفیت تضمینی و از لحاظ قیمت رقابتی میباشد.

 

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره ( رایگان ) با مشاوران ما در ارتباط باشید .

 

آقای ابراهیم زاده 09383943064 -09358985516 - 09108538512

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

معایب نرده استیل ، محاسن نرده استیل

معایب نرده استیل : بر خلاف آنچه مردم تصور میکنند نرده استیل هم مانند دیگر نرده ها و سازه ها دارای معایبی میباشد که در صورت توجه ننمودن به این موارد میتواند فاجعه آمیز باشد مانند موارد زیر که باید بسیار به آنها توجه نمود :

1- نصاب : حتمأ از نصاب حرفه ای و کار آزموده جهت پروژه های نرده استیل خود استفاده نمایید . نصاب ناشی علاوه بر دقت ننمودن زیر کار نرده استیل احتمال شل قرار دادن تمامی اجزای نرده استیل مانند اتصالات و لوله وجود دارد ضمن اینکه زیبایی نرده استیل را از بین میبرد.

2- چسب و پرچ : حتمأ جویای اقلام مصرفی مثل چسب و پرچ باشید زیرا نصف بیشتر استحکام پایه های نرده استیل توسط چسب سنگ مرغوب صورت میگیرد.

3- آلیاژ نرده استیل : حتی المقدور از آلیاژ 304 جهت نرده استیل استفاده کنید ، و اگر از آلیاژ 201 استفاده میکنید فقط برای فصا های داخل ساختمان میباشد . استیل آلیاژ 201 در فضا های مرطوب خاصیت درخشندگی خود را از دست میدهند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

نرده چیست ؟ و انواع نرده

نرده یا جان پناه نوعی سازه از جنس فلز ، سنگ ، چوب ، شیشه و گاها از کائوپو میباشد که در گذشته به عنوان حائلی بین انسان و پرتگاه ( راه پله ، تراس یا بالکن ، پشت بام ) قرار میگرفت که هدفی جز محافظت از جان افراد نداشت اما در سالهای گذشته علاوه بر محافظت نقش پر رنگی در زیبایی ساختمان ایفا کرده و هم اکنون به یک سازه دکوراتیو تبدیل گردیده است . 

انواع نرده :

1- نرده استیل

2- نرده آلومینیومی

3- نرده چوبی

4- نرده سنگی

5- نرده سیمانی ( نرده بتنی )

6- نرده استیل همراه با شیشه ( نرده شیشه ای )

 

تمامی مدل های نرده استیل و تجهیزات استخر ما از لحاظ کیفیت تضمینی و از لحاظ قیمت رقابتی میباشد.

 

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره ( رایگان ) با مشاوران ما در ارتباط باشید .

 

آقای ابراهیم زاده 09383943064 -09358985516 - 09108538512

 

feed-image RSS 2.0 feed-image atom